Opinie o Nas
Oczyszczanie organizmu z toksyn - jak to zrobić? 0

Usuwanie z organizmu metali ciężkich oraz innych substancji toksycznych to nie jedynie jednorazowa zmiana, ale proces. Skąd właściwie biorą się toksyny? Są to przede wszystkim resztki pokarmów, które powinny być usunięte przez wątrobę i nerki. Niemniej jednak z uwagi na różne czynniki, takie jak dodawanie do żywności sztucznych dodatków, stres oraz styl życia nie są one w pełni usuwane i zalegają w organizmie. Ponadto, do tego wszystkiego dochodzą spore dawki spalin samochodowych i dymu papierosowego. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na detoks, który ma pomóc w pozbyciu się toksyn z organizmu.

Sposoby oczyszczania organizmu z toksyn

Najczęściej stosuje się specjalne diety, bogate głównie w błonnik oraz antyoksydanty. Według badań, w diecie kluczowe okazują się przede wszystkim warzywa, a także niegazowana woda mineralna. Ile trwa detoks? To już zależy od indywidualnych potrzeb każdego, kto zdecyduje się na taką dietę, niemniej jednak z reguły trwa on od kilku dni do 2 tygodni. Nie można również zapominać o aktywności fizycznej, odpowiednio dostosowanej do indywidualnych preferencji i możliwości - pot wytwarzany podczas wysiłku również wydala toksyny.

Przygotowanie do oczyszczania organizmu

Przed rozpoczęciem detoksu należy się odpowiednio przygotować. Warto wtedy wykluczyć (lub mocno ograniczyć) z diety takie produkty jak mleko, czerwone mięso, jaja i inne produkty pochodzenia zwierzęcego, a także używki, np. kofeinę. Taki krok ma na celu złagodzić objawy detoksu. Przygotowanie do oczyszczania organizmu warto również połączyć z wizytą u lekarza i wykonaniem odpowiednich badań, m.in. krwi i moczu, by wykluczyć choroby, które mogą być przeciwwskazaniem do detoksu.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – co po zakończonym detoksie?

Poleca się, by po zakończonym detoksie zmienić sposób odżywiania i pozbyć się szkodliwych nawyków żywieniowych - zrezygnować z niezdrowych produktów i postawić na te cenne dla organizmu, by zachować odpowiednią równowagę. Oczyszczanie organizmu z toksyn można wykonywać regularnie. Jeśli interesuje Cię więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na nurtujące Cię pytania i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl