Opinie o Nas
WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE CZOSNKU- JAKIE WARTOŚCI MA CZOSNEK? 0
WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE CZOSNKU

   Czosnek to roślina, która posiada cenne właściwości lecznicze. Używany był w medycynie ludowej do leczenia chorób zakaźnych od najdawniejszych czasów. Działanie przeciwpasożytnicze czosnku było znane już w Starożytności. W średniowieczu czosnek stanowił podstawę leczenia przeciwepidemicznego. Stwierdzono także, że czosnek hamuje rozwój bakterii i grzybów.Był stosowany podczas choroby płuc, górnych dróg oddechowych, zakażeniach przewodu pokarmowego oraz skóry.

 

Dlaczego warto jeść czosnek?

-W czosnku znajduje się allicyna, która charakteryzuje się działaniem antybiotycznym. Warto też wiedzieć, że allicyna ma postać lotną i najwięcej tego organicznego związku znajduje się w świeżo zebranym czosnku.

-Badania wskazują na dużą aktywność przeciwdrobnoustrojową czosnku. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, antymiażdżycowo, przeciwalergicznie oraz przeciwnowotworowo.

-Główną zaletą czosnku jest jego wpływ na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej jelit. Czosnek dzięki swoim właściwościom odbudowuje zniszczoną florę bakteryjną w jelitach po przebytych kuracjach antybiotykowych.

-Czosnek doskonale wpływa na działanie układu trawiennego. Przyspiesza on i nasila wydzielanie żółci, przyspiesza pracę jelit, dzięki czemu zapobiega tworzeniu nieprzyjemnych wzdęć.

-Wspomaga układ odpornościowy i oddechowy, wzmacnia naturalne mechanizmy obronne organizmu.

- Podwyższa ogólną sprawność, zarówno fizyczną jak i psychiczną.

-Czosnek hamuje działanie enzymu ACE, który odpowiada za regulację ciśnienia krwi. Badania wykazały, że regularne jedzenie czosnku może obniżyć ciśnienie nawet o 10%, co skutecznie zapobiega zawałowi serca.Wywiera pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. 

-Czosnek wykazuje silne działanie oczyszczające krew

-Posiada właściwości antyoksydacyjne, pomaga zapobiec chorobie nowotworowej.Badania pokazują, że czosnek blokuje przemiany komórek mogące prowadzić do nowotworu, i wręcz może niszczyć komórki rakowe.

-Czosnek ma pozytywny wpływ na metabolizm węglowodanów, zwiększa wrażliwość komórek na insulinę.

-Spowalnia procesy starzenia, poprawia funkcjonowanie mózgu.

 

W poniższych produktach znajdziesz super składnik jakim jest czosnek. Jeden warzyw kubek to aż 200 gram warzyw!

[product id="150,151"]

 

   Może być stosowany przez dzieci, dorosłych  oraz osoby starsze. Warto wprowadzić czosnek do swojego jadłospisu lub korzystać ze sprawdzonych suplementów diety zawierających olejek z czosnku.

 

Czosnek odmładza!

   Dzięki antyutleniaczom czosnek nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale i hamuje powstawanie nowych, co opóźnia procesy starzenia się organizmu i skóry. Dostarcza  wielu witamin i minerałów ważnych dla ładnego wyglądu skóry. Korzystnie działa na naczynka krwionośne i poprawia krążenie krwi, co zapobiega powstawaniu żylaków i pojawianiu się pajączków na skórze.

 

Czosnek usuwa pasożyty

   Czosnek  można stosować do zwalczania wielu mikroorganizmów, które trudno usunąć z organizmu typowymi lekami. Dzieje się tak ponieważ ma on silne działanie antypasożytnicze i zwalcza pasożyty występujące w organizmie, między innymi tasiemca, sprawiając, że nasz organizm jest mniej przyjazny dla pasożytów.

 

Czosnek jest jednym z najlepszych źródeł witamin: A, B1, B2 i C.

   Jeżeli gości on stale w naszej diecie, sprawia, że nasza skóra jest piękna i zdrowa, a my wyglądamy młodziej i mamy więcej energii. Czosnek przyczynia się również do poprawienie wzroku oraz zapobiega chorobom układu oddechowego. Zapewnia nam w ten sposób wiele korzyści.

 

 

Czosnek został zawarty w:

[product id="150,151"]

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl