Opinie o Nas
WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE KALAFIORA- JAKIE WARTOŚCI MA KALAFIOR? 0
WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE KALAFIORA

   Kalafior zawiera długą listę składników, które wspierają dobrostan naszych organizmów. Zawiera zapasy błonnika pokarmowego, potasu, wapnia, magnezu, a także żelaza, cynku, miedzi, jodu i fluoru. Ponadto posiada witaminy z grupy B oraz niewielką ilość beta-karotenu. Kalafior ma działanie przeciwnowotworowe, co zostało udowodnione naukowo. Ponadto kalafior pomoże ochronić przed wrzodami i pomóc osobom z reumatyzmem. 

Jakie jeszcze inne właściwości skrywa kalafior?

 

Kalafior a odchudzanie:

   Kalafior jest warzywem o niskiej wartości energetycznej, przez co bardzo dobrze wkomponowuje się w diety redukcyjne. Dzięki łagodnemu smakowi można go przyrządzić na różne sposoby, co powoduje, że jadłospis nie jest nudny.

Wartości odżywcze kalafiora gotowanego w 100 g to 23 kcal

 

Kalafior a nowotwory:

   Kalafior należy do grupy pokarmów roślinnych o najsilniejszym potencjale antynowotworowym. Warzywo to charakteryzuje się wyjątkowo silnym działaniem ochronnym przed powstawaniem i rozrostem komórek nowotworowych. Dzieje się tak głównie za sprawą związku zwanego sulforafanem. Warto wspomnieć, iż duża wartość błonnika sprzyja lepszej pracy jelit, a przez to skraca czas ekspozycji związków rakotwórczych na błonę śluzową jelita grubego, co stanowi najlepszą profilaktykę powstawania nowotworów tej części przewodu pokarmowego. Związki zawarte w kalafiorze mają potwierdzone działanie zapobiegawcze także przeciwko rozwojowi raka prostaty, pęcherza moczowego i żołądka.

 

 

Kalafior dobry na wrzody:

   Po kalafior powinny sięgać osoby zmagające się z wrzodami. Kalafior posiada silne właściwości bakteriostatyczne i niszczy bakterie, które mogą się przyczynić do rozwoju wrzodów. Poza tym może ochronić przed innymi schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak zapalenie błony śluzowej żołądka czy zapalenie przełyku.

 

 

Kalafior na zaburzenia trawienia:

   Kalafior zawiera mnóstwo błonnika. Składnik ten jest bardzo ważny dla prawidłowych procesów trawiennych. Błonnik pomaga również oczyszczać ciało z toksyn. Z kolei sulforafan chroni żołądek. Dzięki temu on jest bardziej odporny na działanie szkodliwych bakterii. Kalafior zawiera również dużą ilość izotiocyjanianówOznacza to, że pomaga chronić żołądek przed wrzodami, a jelito grube przez nowotworem.

 

 W poniższych produktach znajdziesz super składnik jakim jest kalafior. Jeden warzyw kubek to aż 200 gram warzyw!

[product id="154,151"]

 

Kalafior na uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV:

   Sulforafan zawarty w kalafiorze pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV. Dzięki kalafiorowi nie musisz się martwić o takie problemy, jak:

  • stany zapalne;
  • rak skóry wywołany promieniowaniem UV;
  • zaczerwienienia skóry spowodowane podwyższonym ciśnieniem krwi po poparzeniu słonecznym;
  • szkodzenia komórek;

 

 

Kalafior na zaburzenia neurodegeneracyjne:

   Kalafior pomaga  chronić organizm przez zaburzeniami neurodegeneracyjnymi. Sulforafan zawarty w kalafiorze stymuluje produkcję odtruwających enzymów. Pomaga również mózgowi naprawiać uszkodzenia neuronów wywołane stresem oksydacyjnym lub stanem zapalnym.

Oznacza to, że zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawienia się choroby Parkinsona lub Alzheimera.

 

 

Kalafior na nadciśnienie:

   Warzywo to ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Kwasy tłuszczowe omega 3 oraz błonnik pomagają obniżyć ciśnienie oraz poziom złego cholesterolu (LDL). Jest to zalecane każdemu, kto cierpi na jakąkolwiek chorobę układu krążenia, w tym choroby serca.

 

 

Kalafior chroni przed cukrzycą:

   Kalafiory pomagają chronić organizm przez cukrzycą. Dzieje się tak za sprawą dużej lilości witaminy C i potasu, dzięki którym organizm może regulować metabolizm i poziom glukozy we krwi. Kiedy w organizmie jest za mało potasu, podnosi się poziom glukozy.  Może to być bardzo groźne dla osób cierpiących na cukrzycę. Z tego względu należy spożywać odpowiednią ilość produktów zawierających potas, w tym kalafior.

 

Kalafior na zdrowe oczy: 

   Kalafior bardzo korzystnie wpływa na zdrowie oczu. Dzieje się tak za sprawą wysokiej zawartości witaminy C i przeciwutleniaczy. Mogą one pomóc w zapobieganiu zwyrodnieniom plamki żółtej. W niektórych przypadkach pomagają też w walce z utratą wzroku. Sulforafany chronią tkanki znajdujące się w siatkówce. Kalafior pomaga zatem chronić wzrok. Jest też w stanie zapobiegać innym chorobom oczu, jak np. katarakty.

 

 

Kalafior zawiera dużą gamę niezbędnych witamin takich jak:

-Witamina C 
-Tiamina
-Ryboflawina 
-Niacyna 
-Witamina B6 
-Kwas foliowy
-Witamina A 
-Witamina E 
-Witamina K 

 

Minerały:

-Wapń 
-Żelazo 
-Magnez 
-Fosfor 
-Potas 
-Sód 
-Cynk 

 

 

Kalafior został zawarty w:

[product id="154,151"]

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl